כל הדרכים לשמור על דוד השמש שלכם מפני תקלות

כל הדרכים לשמור על דוד השמש שלכם מפני תקלות

מקלחת זו פעולה שאנו עושים כל יום, ויש כאלו שעושים מקלחת גם פעמיים ושלוש ביום. גם בקיץ ובייחוד בחורף נעים יותר לעשות מקלחת במים חמים, ויש כאלו שיגידו שאפילו במים רותחים. על מנת שהמים בדוד שלכם יתחממו היטב, יש לדאוג למערכת הדוד שלכם באופן שוטף. במאמר זה נדבר על התקלות שעלולות להיות בדודים ומספר דרכים יעילות לשמירה על המערכת לאורך זמן. כמו כן, נדבר על מערכת הפקחום.

התקלות שעלולות להיות בדודי שמש וחשמל

  • אבנית מצטברת בדוד

מים מכילים מינרלים ומלחים. בזמן שאנו מחממים מים, חלק מהם מתאדים והמינרלים נשארים ומצטברים על גופי החימום. כך זה קורה בקומקומי מים, מיחמים וגם דודי שמש ודודי חשמל.

אבנית שמצטברת על דפנות גוף החימום או הדוד, מונעת חימום מלא של המים לאורך זמן. ככל שתחממו פחות פעמים את המים, כך תמנעו את כמות האבנית. ניתן למנוע חימום יתר בעזרת הפקחום, עליו נדבר בהמשך.

לעוד פרטים על הפקחום מומלץ לבדוק באתר https://pakahom.com.

  • בעיות חשמל

דוד החשמל פועל באמצעות חיבור לחשמל בבית ואנו מדליקים אותו בעזרת כפתור שמסומן באדום. בעיות חשמל בדוד החשמל יכולות להיות עקב קצר חשמלי, כפתור דוד שלא עובד וכדומה.

  • קולטנים תקולים

הקולטנים תפקידם לקלוט את אנרגיית השמש לצורך חימום המים. קולטנים תקולים, ישנים או עם הצטברות אבנית, ימנעו מעבר של האנרגיה לצורך חימום הדוד.

  • מערכת דוד ישנה

לכל מערכת, גם המערכת האמינה ביותר, יש בלאי סביר. כך זה גם בדודי שמש. בעיקרון מדובר במערכת אמינה שנשארת זמן ארוך אם מטפלים בה נכון.

מספר דרכים יעילות לשמירה על הדוד שלכם

  • ניקוי פעם בשנה של האבנית

ניקוי של אבנית פעם בשנה זה אחד התהליכים הכי משמעותיים וטובים שאתם יכולים לעשות עבור הדוד שלכם. אם פעם בשנה תזמינו טכנאי דודים לנקות את האבנית, תוכלו למנוע תקלות רבות והמים שלכם יתחממו טוב יותר.

  • התקנת טיימר

טיימר הוא למעשה סוג של שעון שבת שיעזור לכם לתזמן את השעות של חימום הדוד. כך לא תחממו יותר מידי ותיצרו המון אבנית וגם תחסכו בחשמל.

לעיתים תיתקלו במצבים בהם הדוד שלכם לא מחמם או לא מחמם מספיק. אז מה עושים כשהדוד לא מחמם? פשוט מתקינים פקחום. כעת נסביר למה זה קורה. מדובר על מצב שבו קיימת חוסר הפרדה בין הדוד שלכם למערכת הצינורות המשותפים של כל דיירי הבניין. על מנת לפתור בעיה זו, הומצא הפקחום.

המערכת יודעת ליצור שסתום בין הצינורות המשותפים לדוד שלכם בבית וכך לא זולגים אליו מים קרים. כמו כן, ברגע שהמים בצינורות חמים, היא פותחת את השסתום. מדובר במערכת פשוטה שכל אחד יכול להתקין בביתו.

 

 

אהבתם? איזה כיף, עכשיו ספרו לחברים :)

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יוחנני

יוחנני

גם זה יכול לעניין אותך: